loader Img

Kuzey Kıbrıs’ın muhteşem güneş keyfinden daha iyi ne olabilir? Ada, yıl boyunca güneşli iklimi ile her mevsim ziyaret etmek için ideal bir adrestir. Dinlendirici bir tatil mi arıyorsunuz yoksa aklınızda heyecan mı var? Bütün bunları gerçekleştirmek için birçok çeşitli aktivite Kuzey Kıbrıs’ta sizleri beklemektedir. Kuzey Kıbrıs’ın misafirperver insanları, kendine özgü yaşam tarzı ile size aradığınız huzurlu hayatın kapılarını açmaktadır. Bakir doğasının içinde kilometrelerce uzanan eşsiz sahilleri, nereye bakarsanız görebileceğiniz muhteşem dağ ve deniz manzaraları, birçok medeniyetin izlerini taşıyan eşsiz tarihi ile Kıbrıs hem gezmek hem de yaşamak için en ideal seçimdir. Akdeniz’in masmavi berrak sularında serinlerken Caretta Caretta kaplumbağalarına da rastlamak sıradan bir olay halindeyken, bir yandan da benzersiz mutfağıyla birbirinden eşsiz lezzetleri ile sizleri beklemektedir.

 

Bugün Kuzey Kıbrıs’ta 22 üniversite bulunmakta olup, yaklaşık 120.000 öğrenci eğitim almakta ve bu sayı her yıl hızla artmaktadır. Bütün üniversitelerde Türkçe ve İngilizce eğitim planları bulunmaktadır. 

Kuzey Kıbrıs üniversitelerinde eğitim, modern Avrupa standartlarına dayanılarak yapıldığından bu, gelişmiş kalite ve ileri seviyede eğitimi makul bir fiyata almak için mükemmel bir fırsattır. Ayrıca Kuzey Kıbrıs’taki üniversitelerin diplomaları, Avrupa Birliği ülkeleri ve Birleşik Devletler tarafından tanınmakta ve bu nedenle eğitim aldıktan sonra uluslararası bir şirkette kolayca iş bulunabilmektedir.

Kuzey Kıbrıs, güvenli bir turistik adadır ve konaklama ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.
Yurtdışı vatandaşları Kuzey Kıbrıs’ta İngilizce eğitim almaktadır, bu nedenle yabancı dil becerileri için mükemmel bir fırsat olup, dünyanın tüm ülkelerinde iletişim kolaylığı edinme fırsatı da sunmaktadır.

 

Kuzey Kıbrıs’ta sağlık hizmetleri standartları oldukça yüksek olup adanın tüm ilçelerinde hizmet veren sağlık merkezleri bulunmaktadır ve adada sağlık hizmetlerine ulaşım oldukça kolaydır. Sunulan mükemmel sağlık ekipmanları ve uzman hekimleri ile sizlere hizmet vermek için çalışan kurumlardan oldukça uygun fiyatlara yararlanmanız mümkündür.

 

Kuzey Kıbrıs’ta acil sağlık durumları için arayabileceğiniz numara 112’dir. 112 görevlileri acil durumlarda sizleri en yakın sağlık kurum ve kuruluşlarına en iyi şartlarda ulaştırmak için görev yapmaktadır. Bu hizmet için herhangi bir bedel ödemeniz gerekmemektedir. Kuzey Kıbrıs’ta sağlık sigortası yaptırmak mecburi değildir.

Kuzey Kıbrıs’taki eczaneler, hekimler tarafından reçete edilen tüm ilaçların satışını gerçekleştirilip, aynı zamanda sizlere ilaçlar konusunda danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

 

 

 

Kuzey Kıbrıs’a taşınma fikri hiç şüphesiz ki mükemmel bir hayata adım atmak demektir. Muhteşem tarihi ve doğal güzellikleri ile Kuzey Kıbrıs yeryüzünde adeta bir cennet. Kuzey Kıbrıs halkı oldukça arkadaş canlısı ve neşeli olup, tüm bunların yanı sıra suç oranı da yok denecek kadar azdır. Sosyal bir hayat arzu edenler için Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak isabetli bir karar olur Adada bulunan birçok restoran, bar ve eğlence merkezi ile eğlence severleri muhteşem bir hayat beklemektedir.

 

 

 

Avrupa Birliği vatandaşları için pasaport aracılığı ile Kuzey Kıbrıs’a giriş oldukça kolaydır. Adaya giriş yapıldığında pasaportlara vurulan damga ile 3 aylık bir vize alınmış olur. Daha sonra oturma izni için gerekli işlemler Kuzey Kıbrıs’ın başkenti olan Lefkoşa’da yürütülür.
Kuzey Kıbrıs’ta, yaz mevsiminin tadını Eylül ayı sonlarına kadar çıkarmanız mümkündür. Ekim ayı itibari ile sıcaklıklar düşmeye başlarken, Kasım ve Şubat ayları arasında daha nemli ve yağışlı bir hava baş göstermektedir.

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Kuzey Kıbrıs’ta Ulaşım Nasıl Sağlanır?

KKTC’de ulaşım genellikle kişisel araçlarla yapılırken; belirli saatlerde yarım saatlik/saatlik periyodlarla ilçeler arası ulaşım sağlayan ve otobüs-servis hizmetleri veren bazı kuruluşlar da bulunmaktadır. Bununla birlikte taksi ve kiralık araç kullanımı da oldukça yaygındır. Kiralık araç hizmetlerimiz için buradan bilgi alabilirsiniz. Dikkat: Ada genelinde trafik soldan aktığından dikkatli olmanızı ve trafik kurallarına uymanızı hatırlatırız.

Acil Durum Numaraları Nelerdir?

Olası bir acil durumda ulaşmanız gereken acil durum numaraları şu şekildedir:
• Polis: 155.
• İtfaiye: 199
• Sahil Güvenlik: 158
• Ambulans: 112

Kuzey Kıbrıs’ta İklim Nasıldır?

Kıbrıs, 34º33’ ve 35º42’ Kuzey enlemleri ve 32º16’ ve 34º36’ Doğu boylamları arasında bulunduğundan tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve az yağışlıdır. Yıllık ortalama en yüksek sıcaklık 25,6 ºC’dir. En düşük ortalama sıcaklık ise 14 ºC civarındadır. Yılda ortalama 250-300 gün arası güneşli olan Kuzey Kıbrıs’ta yaşantınız hep sıcacık olacak.

Kuzey Kıbrıs Güvenli Mi?

Kuzey Kıbrıs genelinde güvenlik endeksi (0 en düşük, 10 en yüksek puan bazında) 3.50 puandır. Dünya ortalaması 5.29 puandadır, yani Kuzey Kıbrıs dünya genelinde en güvenli ve suç oranının en düşük olduğu ülkelerden biridir. Kuzey Kıbrıs düşük suç oranı, geniş polis teşkilatı ve medeni toplum yapısıyla huzur ve güven içinde yaşayabileceğiniz bir ülkedir

Kuzey Kıbrıs’ta Sağlık Sistemi Nasıl Çalışır?

KKTC’de sağlık sistemi oldukça gelişmiştir. Hemen hemen ilçede civar köylere ve şehirlere hizmet sağlayan sağlık merkezleri bulunmaktadır. Uygun fiyatlarla, gelişmiş sağlık ekipmanlarıyla ve uzman sağlık çalışanlarıyla 7/24 acil ve diğer sağlık hizmetlerinden mesai saatleri içerisinde yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte oldukça yaygın bulunan eczaneler, ambulans noktaları ve her ilçede bulunan devlet hastaneleri ve özel hastaneler de KKTC sağlık sisteminin avantajları arasındadır.

Detaylı Bilgi Alın Whatsapp