loader Img

KUZEY KIBRIS'TA GAYRİMENKUL SATIN ALMAK

Kuzey Kıbrıs’tan ev almak ve gayrimenkul sahibi olmak NorthernLAND ile hem güvenli, hem de ayrıcalıklıdır.  Emlak yatırımında en önemli ihtiyaçlardan biri “güven”dir. NorthernLAND Hukuk uzmanları tüm sorularınızda sizleri aydınlatmak ve yol göstermek için yanınızdadır.

Yatırım için Akdeniz!

Kıbrıs, Avrupa’nın en önemli yatırım coğrafyalarından biridir. NorthernLAND adanın kuzeyinde ayrıcalıklı yaşam tarzlarının yaratıcısı, sektörde kalite ve güvenin temsilcisidir.

Sizi Akdeniz’in sıcaklığına davet ediyoruz. Çünkü bu coğrafyada ve bir ada ülkesinde böylesine avantajlı bir yatırım imkânına sahip olamayacağınızı biliyoruz.

Güven ve huzuru, konfor ve keyfi bir arada yaşayacağınız yeni bir başlangıcın şimdi tam zamanıdır.

Size ev ya da emlak değil yeni bir hayat öneriyoruz. Çünkü beton ya da taş duvarlar değil insanı ve çevreyi odak alan yaşam alanları inşa ediyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kuzey Kıbrıs’ta ev sahibi olmanın koşulları nelerdir?

Kuzey Kıbrıs yurttaşları için özel bir izne gerek yok! 18 yaşını doldurmuşsanız, NorthernLAND güvencesiyle sınırsız yatırım imkânına sahipsiniz. 18 yaşından küçükler de ebeveynlerin veya vasilerinin imzası ile adlarına gayrimenkul  satın alabilirler. Tapu devri, stopaj belgesi gibi bürokratik işlemleri elbette unutmuyoruz. İlk kez gayrimenkul alanlar değerinin % 1’i kadar devir harcı ödüyorlar. Eğer sahip olacağınız ev 300 metrekare veya üzeri ise satış bedelinin % 4’ü  kadar devir harcı ödemek geriyor. Bir de geriye, ‘güle güle kullanınız’ kalıyor.

Yabancılar için Kuzey Kıbrıs’ta ev sahibi olmak için hangi şartları gerektiriyor?

Yabancılar için ev sahibi olman Bakanlar Kurulu’nun izin süreciyle başlıyor. Ailenizden her bireyin, bir gayrimenkul alma imkânı olduğunu unutmayınız. Bir ev ve arsa hakkı almayla sınırlı bu rakam dönem dönem özel izinlerle artırılabiliyor.

Bir yabancının Kıbrıs’ta ev alması için ne gerekiyor?

Öncelikle tercihinizi doğru yapmanız gerekiyor!Kuzey Kıbrıs’ı seçerseniz, kendinize yeni bir yaşamın kapılarını da açmış olacaksınız. NorthernLAND’ı seçerseniz, her akşam yatağınıza huzurla uzanacak, yeni bir güne sevinçle başlayacaksınız. Abarttığımızı düşünebilirsiniz! Biz diyoruz ki, “mutlaka görüşeceğiz.

Başvuru için izlenecek yol nedir?

1- Gayrimenkul satın alınacak şirketle yapılmış sözleşme.
2– Başvuru sahibinin kendi ülkesinden alacağı güvenlik belgesi.
3- Satın alınacak malın yer haritası ve tapu sözleşmesi.
4- Başvuru sahibin pasaport ya da kimlik fotokopisi.
Tüm bu belgeler sonrasında yapılacak güvenlik soruşturması ve işlemler için birkaç aylık bir zaman sürecine ihtiyaç duyulduğunu anımsatalım.

Detaylı Bilgi Alın Whatsapp