loader Img

KIBRIS’A YERLEŞMEK VE EV SATIN ALMAK

15 Mart 2022
Northernland Kent Plus

Bugün dünyanın en güzel ve bir o kadar da özel lokasyonu Kuzey Kıbrıs’taki ilk aylarımız… Başlarda kararsız kalmış olsak da şu an her şey yolunda. Kuzey Kıbrıs’ın en prestijli, en özel projelerine imza atan NorthernLAND’a bizlere sunduğu tüm ayrıcalıklar için ne kadar teşekkür etsek az…

Hayatında bizim gibi kararlar almak üzere olanların merak ettiği sorular olacaktır. Onlar için de bir rehber olabilmesi için Kuzey Kıbrıs’ta yeni bir hayata adım atmamızı kolaylaştıran onlarca sebepten birkaçını sizinle paylaşmak istedim.

Nereden Ev Almalıyım

Kıbrıs’a yerleşme kararımızı verdikten hemen sonra Kıbrıs’ın en prestijli gayrimenkul şirketi olan NorthernLAND ile bir görüşme gerçekleştirdik. Bize sunulan seçenekleri çok beğendik. Hem yatırım hem de tatil amaçlı kullanmak için NorthernLAND’ın portföyünde olan NorthernLAND Premier’de kararımızı verdik.

Çocuklar için, bizim için kısacası tüm aile için başka yerde bulamayacağımız Kıbrıs’ın en yüksek standartlarına sahip benzersiz özelliklerle dolu bir evimiz var artık.

Bir projede olması gererken her şeyden fazlasını bir proje sığdırmışlar diyebilirim. Evimizin dibindeki AVM, spor salonu, havuz, SPA salonu da cabası… Ayrıca Kıbrıs’ın en iyi housekeeping servisini aldığımızı iddia edebilirim. Gerçekten en yüksek standartlarda…

Burası Kuzey Kıbrıs’ın en yüksek rezidansı…

Sabahları, güneşin doğuşunu izlemek bizim için büyük bir keyif. Günün ilk güneşi evimize doluyor. Akşamları ise güneşi birlikte batırıyoruz…

İnanılmaz… Büyüleyici.

Kıbrıs’a yerleşmemizdeki en önemli etkenlerden bir tanesi de buranın denizi ve güneşi elbette. Güneşli gün sayısının bu denli fazla olduğu bir yerde yılın nerdeyse üç mevsimi denize doyuyoruz. Havanın sıcak olduğu günlerde dünyanın en güzel kumsallarına sahip plajlara erişimimiz sadece birkaç dakika. Bu da bizim sahip olduğumuz lüksler arasında…

Eşimin, yeni bir kültüre adaptasyon sürecinde yaşayacaklarımızla ilgili soru işaretleri vardı. Kuzey Kıbrıs’ın sıcakkanlı insanlarıyla tanışınca o da ne kadar doğru bir karar verdiğimizin farkına vardı. Başka bir şehir ya da ülkede yaşayamayacağımız bir hayatı burada dolu dolu yaşamak bizim için paha biçilemez bir deneyim oldu.

Kıbrıs’ın en etkileyici hikayelere ev sahipliği yaptığını biliyordum. Haftanın bazı günleri çıktığım turda bu hikayeleri özümleme şansım oldu.

Salamis Antik Kent beni en çok etkileyenlerden oldu.

Büyük şehirlerde hayat hızlı fakat burada kendinizle kalabileceğiniz çok fazla vaktiniz oluyor. Kıbrıs’ın en yeşil alanlarında çıkacağınız bir doğa yürüyüşü sonrası hissettiğiniz yenilenme hissini tarif etmem mümkün değil.

Geçenlerde Kıbrıs’a taşınma planı yapan bir arkadaşımla konuştuk ve burada gözlemlediklerimi, deneyimlediklerimi ona da aktarma fırsatım oldu. Onlar da hem yatırım yapabilecekleri hem de hayatı dolu dolu yaşayabilecekleri bir yer arıyorlarmış. Umarım NorthernLAND projelerinden birisinde onlar da ev sahibi olurlar ve geçmişe dayanan dostluğumuz dünyanın en güzel adasında devam eder.

Kuzey Kıbrıs’ın en özel günlerini, bütün ‘en’lerini sizinle paylaşmaya devam edeceğim.

Takipte kalın:)

Detaylı Bilgi Alın Whatsapp